Teleferik faciasının yaşandığı tesisle ilgili Böcek’i terletecek rapor: 5 yılda 0 ilerleme

  • Haber7 – ÖZEL

Bayram tatilini Antalya’da değerlendiren vatandaşların uğrak noktası olan Tünektepe Teleferik Tesisi’nde meydana gelen kazada dikkatler Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne çevrildi.

CHP’li Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin (ABB) iştiraki Anet A.Ş’nin işlettiği Tünektepe Teleferik Tesisi’nde planlanan iyileştirme projesinde 2019 yılından bu yana hiçbir ilerleme kaydedilmediği ortaya çıktı.

5 YILDA 1 MİLİM İLERLEMEMİŞ

ABB’nin AK Parti döneminde gerçekleştirilen teleferik projesinin geliştirilerek turizm faaliyetinin kapsamını geliştirme amaçlı olarak hazırlanan “Tünektepe İyileştirme Projesi”nde CHP’nin göreve geldiği 2019 yılından bu yana ilerleme oranının yüzde 0 olarak kayıtlara geçtiği öğrenildi.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı yıllık performans raporlarına göre Tünektepe İyileştirme Projesinin tamamlanma oranında yüzde 10’luk hedef konulmasına rağmen 2019, 2020, 2021 ve 2022 yıllarında sıfır çekildiği belgelendi.

İşte CHP’li belediyenin tembelliğinin ilerleme değil faciayla sonuçlandığı Tünektepe Teleferik Tesisi ile ilgili projenin durumunu gösteren o belgeler:

BAKIMDAN 40 GÜN SONRA GELEN KAZA… BU NASIL BAKIM?

Antalya Büyükşehir Belediyesi Tünektepe Teleferik Tesisi’nin bakım dolayısıyla 14 gün kapalı kaldığı belirlendi.

Tesisin 19 Şubat ile 4 Mart tarihleri arasında hizmet vermediği öğrenildi.

CHP’li Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin iştiraki Anet A.Ş’nin 19 Şubat’ta yaptığı duyuruda, “Antalya Büyükşehir Belediyesi Tünektepe Teleferik Tesisleri 19 Şubat – 4 Mart tarihleri arasında yıllık bakım kapsamında hizmet veremeyecektir.” deniliyor.

Kazanın, yıllık bakımın 40 gün sonrasında yaşanmış olması, bakım sürecinde eksik, kusur ve ihmal iddialarını pekiştirdi.

 

  •  

  •  

 

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir